L3 Narda-MITEQ AMF-4D-00500800-18-13P
Part No.:
AMF-4D-00500800-18-13P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4D-00500800-18-13P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-8GHZ MODULE
Comments
AMF-4D-00500800-18-13P Specifications
Frequency:
500MHz ~ 8GHz
P1dB:
13dBm
Gain:
42dB
Noise Figure:
1.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
220mA
Test Frequency:
500MHz ~ 8GHz