L3 Narda-MITEQ AMF-4D-00502000-40-15P
Part No.:
AMF-4D-00502000-40-15P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4D-00502000-40-15P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-20GHZ MOD
Comments
AMF-4D-00502000-40-15P Specifications
Frequency:
500MHz ~ 20GHz
P1dB:
15dBm
Gain:
32dB
Noise Figure:
4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
275mA
Test Frequency:
500MHz ~ 20GHz