L3 Narda-MITEQ AMF-4F-00100200-15-10P
Part No.:
AMF-4F-00100200-15-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4F-00100200-15-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Comments
AMF-4F-00100200-15-10P Specifications
Frequency:
100MHz ~ 2GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
60dB
Noise Figure:
1.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
100MHz ~ 2GHz