L3 Narda-MITEQ AMF-4F-00250050-06-10P
Part No.:
AMF-4F-00250050-06-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4F-00250050-06-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 250MHZ-500MHZ MOD
Comments
AMF-4F-00250050-06-10P Specifications
Frequency:
250MHz ~ 500MHz
P1dB:
10dBm
Gain:
63dB
Noise Figure:
0.6dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
250MHz ~ 500MHz