L3 Narda-MITEQ AMF-4F-00500070-05-13P
Part No.:
AMF-4F-00500070-05-13P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4F-00500070-05-13P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 500MHZ-700MHZ MOD
Comments
AMF-4F-00500070-05-13P Specifications
Frequency:
500MHz ~ 700MHz
P1dB:
13dBm
Gain:
63dB
Noise Figure:
0.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
500MHz ~ 700MHz