L3 Narda-MITEQ AMF-4F-00800100-20-13P
Part No.:
AMF-4F-00800100-20-13P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4F-00800100-20-13P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 800MHZ-1GHZ MODULE
Comments
AMF-4F-00800100-20-13P Specifications
Frequency:
800MHz ~ 1GHz
P1dB:
13dBm
Gain:
60dB
Noise Figure:
2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
800MHz ~ 1GHz