L3 Narda-MITEQ AMF-4F-01500180-04-13P-GF
Part No.:
AMF-4F-01500180-04-13P-GF
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4F-01500180-04-13P-GF.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 1.5GHZ-1.8GHZ MOD
Comments
AMF-4F-01500180-04-13P-GF Specifications
Frequency:
1.5GHz ~ 1.8GHz
P1dB:
13dBm
Gain:
60dB
Noise Figure:
0.4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
1.5GHz ~ 1.8GHz