L3 Narda-MITEQ AMF-4F-02000600-20-10P
Part No.:
AMF-4F-02000600-20-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4F-02000600-20-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 2GHZ-6GHZ MODULE
Comments
AMF-4F-02000600-20-10P Specifications
Frequency:
2GHz ~ 6GHz
Gain:
42dB
Noise Figure:
2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
200mA
Test Frequency:
2GHz ~ 6GHz