L3 Narda-MITEQ AMF-4F-06001200-12-10P
Part No.:
AMF-4F-06001200-12-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4F-06001200-12-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 6GHZ-12GHZ MODULE
Comments
AMF-4F-06001200-12-10P Specifications
Frequency:
6GHz ~ 12GHz
Gain:
33dB
Noise Figure:
1.2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
6GHz ~ 12GHz