L3 Narda-MITEQ AMF-4F-09001000-08-10P
Part No.:
AMF-4F-09001000-08-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4F-09001000-08-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 9GHZ-10GHZ MODULE
Comments
AMF-4F-09001000-08-10P Specifications
Frequency:
9GHz ~ 10GHz
Gain:
41dB
Noise Figure:
0.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
9GHz ~ 10GHz