L3 Narda-MITEQ AMF-4F-14001450-11-10P
Part No.:
AMF-4F-14001450-11-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4F-14001450-11-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 14GHZ-14.5GHZ MOD
Comments
AMF-4F-14001450-11-10P Specifications
Frequency:
14GHz ~ 14.5GHz
Gain:
36dB
Noise Figure:
1.1dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
150mA
Test Frequency:
14GHz ~ 14.5GHz