L3 Narda-MITEQ AMF-4F-17702200-50-17P
Part No.:
AMF-4F-17702200-50-17P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-4F-17702200-50-17P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 17.7GHZ-22GHZ MOD
Comments
AMF-4F-17702200-50-17P Specifications
Frequency:
17.7GHz ~ 22GHz
P1dB:
17dBm
Gain:
20dB
Noise Figure:
5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
200mA
Test Frequency:
17.7GHz ~ 22GHz