L3 Narda-MITEQ AMF-5F-02700310-15-13P
Part No.:
AMF-5F-02700310-15-13P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-5F-02700310-15-13P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 2.7GHZ-3.1GHZ MOD
Comments
AMF-5F-02700310-15-13P Specifications
Frequency:
2.7GHz ~ 3.1GHz
P1dB:
13dBm
Gain:
60dB
Noise Figure:
1.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
275mA
Test Frequency:
2.7GHz ~ 3.1GHz