L3 Narda-MITEQ AMF-5F-04001200-15-10P
Part No.:
AMF-5F-04001200-15-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-5F-04001200-15-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 4GHZ-12GHZ MODULE
Comments
AMF-5F-04001200-15-10P Specifications
Frequency:
4GHz ~ 12GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
39dB
Noise Figure:
1.5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
4GHz ~ 12GHz