L3 Narda-MITEQ AMF-5F-18002650-50-20P
Part No.:
AMF-5F-18002650-50-20P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-5F-18002650-50-20P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 18GHZ-26.5GHZ MOD
Comments
AMF-5F-18002650-50-20P Specifications
Frequency:
18GHz ~ 26.5GHz
P1dB:
20dBm
Gain:
23dB
Noise Figure:
5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
300mA
Test Frequency:
18GHz ~ 26.5GHz