L3 Narda-MITEQ AMF-5F-36004000-40-8P
Part No.:
AMF-5F-36004000-40-8P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-5F-36004000-40-8P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 36GHZ-40GHZ MODULE
Comments
AMF-5F-36004000-40-8P Specifications
Frequency:
36GHz ~ 40GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
34dB
Noise Figure:
4dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
180mA
Test Frequency:
36GHz ~ 40GHz