L3 Narda-MITEQ AMF-6B-09501050-50-38P
Part No.:
AMF-6B-09501050-50-38P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-6B-09501050-50-38P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 9.5GHZ-10.5GHZ MOD
Comments
AMF-6B-09501050-50-38P Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMF
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
9.5GHz ~ 10.5GHz
P1dB:
38dBm
Gain:
35dB
Noise Figure:
5dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
3.3A
Test Frequency:
9.5GHz ~ 10.5GHz