L3 Narda-MITEQ AMF-6F-00100400-20-10P
Part No.:
AMF-6F-00100400-20-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-6F-00100400-20-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-4GHZ MODULE
Comments
AMF-6F-00100400-20-10P Specifications
Frequency:
100MHz ~ 4GHz
Gain:
65dB
Noise Figure:
2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
300mA
Test Frequency:
100MHz ~ 4GHz