L3 Narda-MITEQ AMF-6F-08001200-30-10P
Part No.:
AMF-6F-08001200-30-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-6F-08001200-30-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 8GHZ-12GHZ MODULE
Comments
AMF-6F-08001200-30-10P Specifications
Frequency:
8GHz ~ 12GHz
Gain:
51dB
Noise Figure:
3dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
200mA
Test Frequency:
8GHz ~ 12GHz