L3 Narda-MITEQ AMF-6F-09501050-20-10P
Part No.:
AMF-6F-09501050-20-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-6F-09501050-20-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 9.5GHZ-10.5GHZ MOD
Comments
AMF-6F-09501050-20-10P Specifications
Frequency:
9.5GHz ~ 10.5GHz
Gain:
52dB
Noise Figure:
2dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
250mA
Test Frequency:
9.5GHz ~ 10.5GHz