L3 Narda-MITEQ AMF-6F-10002000-50-10P
Part No.:
AMF-6F-10002000-50-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-6F-10002000-50-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 10GHZ-20GHZ MODULE
Comments
AMF-6F-10002000-50-10P Specifications
Frequency:
10GHz ~ 20GHz
Gain:
40dB
Noise Figure:
5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
200mA
Test Frequency:
10GHz ~ 20GHz