L3 Narda-MITEQ AMF-6F-17502200-18-10P
Part No.:
AMF-6F-17502200-18-10P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-6F-17502200-18-10P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 17.5GHZ-22GHZ MOD
Comments
AMF-6F-17502200-18-10P Specifications
Frequency:
17.5GHz ~ 22GHz
Gain:
47dB
Noise Figure:
1.8dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
220mA
Test Frequency:
17.5GHz ~ 22GHz