L3 Narda-MITEQ AMF-6F-17702200-50-20P
Part No.:
AMF-6F-17702200-50-20P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-6F-17702200-50-20P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 17.7GHZ-22GHZ MOD
Comments
AMF-6F-17702200-50-20P Specifications
Frequency:
17.7GHz ~ 22GHz
P1dB:
20dBm
Gain:
30dB
Noise Figure:
5dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
350mA
Test Frequency:
17.7GHz ~ 22GHz