L3 Narda-MITEQ AMF-6F-27503100-90-27P
Part No.:
AMF-6F-27503100-90-27P
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMF-6F-27503100-90-27P.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 27.5GHZ-31GHZ MOD
Comments
AMF-6F-27503100-90-27P Specifications
Frequency:
27.5GHz ~ 31GHz
P1dB:
27dBm
Gain:
18dB
Noise Figure:
9dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
800mA
Test Frequency:
27.5GHz ~ 31GHz