L3 Narda-MITEQ AMFW-5S-07100840-50
Part No.:
AMFW-5S-07100840-50
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMFW-5S-07100840-50.pdf
Description:
IC AMP SATCOM 7.1GHZ-8.4GHZ MOD
Comments
AMFW-5S-07100840-50 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMFW
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
7.1GHz ~ 8.4GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
40dB
Noise Figure:
RF Type:
SatCom
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
7.1GHz ~ 8.4GHz