L3 Narda-MITEQ AMFW-5S-07250775-45-B
Part No.:
AMFW-5S-07250775-45-B
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMFW-5S-07250775-45-B.pdf
Description:
IC AMP SATCOM 7.25-7.75GHZ MOD
Comments
AMFW-5S-07250775-45-B Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMFW
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
7.25GHz ~ 7.75GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
40dB
Noise Figure:
RF Type:
SatCom
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
100mA
Test Frequency:
7.25GHz ~ 7.75GHz