L3 Narda-MITEQ AMFW-6F-17702120-120-S
Part No.:
AMFW-6F-17702120-120-S
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMFW-6F-17702120-120-S.pdf
Description:
IC AMP GPS 17.7GHZ-21.2GHZ MOD
Comments
AMFW-6F-17702120-120-S Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMF
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
17.7GHz ~ 21.2GHz
P1dB:
Gain:
Noise Figure:
12dB
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
15V