L3 Narda-MITEQ AMFW-7S-06700775-60
Part No.:
AMFW-7S-06700775-60
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMFW-7S-06700775-60.pdf
Description:
IC AMP SATCOM 6.7GHZ-7.75GHZ MOD
Comments
AMFW-7S-06700775-60 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Series:
AMFW
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
6.7GHz ~ 7.75GHz
P1dB:
10dBm
Gain:
62dB
Noise Figure:
RF Type:
SatCom
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
200mA
Test Frequency:
6.7GHz ~ 7.75GHz