Abracon LLC AMPLA7012S-1R5MT
Part No.:
AMPLA7012S-1R5MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPLA7012S-1R5MT.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 4.5A 40 MOHM SMD
Comments
AMPLA7012S-1R5MT Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
6.5A
DC Resistance (DCR):
40mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)