Abracon LLC AMPLA7012S-3R3MT
Part No.:
AMPLA7012S-3R3MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPLA7012S-3R3MT.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.2A 103MOHM SMD
Comments
AMPLA7012S-3R3MT Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.2 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
103mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)