Abracon LLC AMPLA7012S-4R7MT
Part No.:
AMPLA7012S-4R7MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPLA7012S-4R7MT.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.5A 150MOHM SMD
Comments
AMPLA7012S-4R7MT Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
3.8A
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)