Abracon LLC AMPLA7012S-R47MT
Part No.:
AMPLA7012S-R47MT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPLA7012S-R47MT.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 8.5A 17 MOHM SMD
Comments
AMPLA7012S-R47MT Specifications
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.5 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
17mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)