Abracon LLC AMPMAFA-38.4000T
Part No.:
AMPMAFA-38.4000T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPMAFA-38.4000T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 38.4000MHZ CMOS SMD
Comments
AMPMAFA-38.4000T Specifications
Frequency:
38.4 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)