Abracon LLC AMPMDFB-2.4576T
Part No.:
AMPMDFB-2.4576T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPMDFB-2.4576T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 2.4576MHZ CMOS SMD
Comments
AMPMDFB-2.4576T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AMPM
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
2.4576 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)