Abracon LLC AMPMDFB-40.0000T3
Part No.:
AMPMDFB-40.0000T3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPMDFB-40.0000T3.pdf
Description:
MEMS OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Comments
AMPMDFB-40.0000T3 Specifications
Frequency:
40 MHz
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)