Abracon LLC AMPMDGA-24.0000T
Part No.:
AMPMDGA-24.0000T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPMDGA-24.0000T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Comments
AMPMDGA-24.0000T Specifications
Frequency:
24 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)