Abracon LLC AMPMDGD-33.3300T
Part No.:
AMPMDGD-33.3300T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPMDGD-33.3300T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 33.3300MHZ CMOS SMD
Comments
AMPMDGD-33.3300T Specifications
Frequency:
33.33 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)