Abracon LLC AMPMEDA-8.1920T
Part No.:
AMPMEDA-8.1920T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-VDFN
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPMEDA-8.1920T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 8.1920MHZ CMOS SMD
Comments
AMPMEDA-8.1920T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AMPM
Package/Case:
4-VDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
8.192 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)