Abracon LLC AMPMEEA-7.6800T
Part No.:
AMPMEEA-7.6800T
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPMEEA-7.6800T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 7.6800MHZ CMOS SMD
Comments
AMPMEEA-7.6800T Specifications
Frequency:
7.68 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)