Abracon LLC AMPMEED-7.6800T3
Part No.:
AMPMEED-7.6800T3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPMEED-7.6800T3.pdf
Description:
MEMS OSC XO 7.6800MHZ CMOS SMD
Comments
AMPMEED-7.6800T3 Specifications
Frequency:
7.68 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)