Abracon LLC AMPMEFB-25.0000T3
Part No.:
AMPMEFB-25.0000T3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPMEFB-25.0000T3.pdf
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Comments
AMPMEFB-25.0000T3 Specifications
Frequency:
25 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)