Abracon LLC AMPMGFB-12.0000T3
Part No.:
AMPMGFB-12.0000T3
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAMPMGFB-12.0000T3.pdf
Description:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Comments
AMPMGFB-12.0000T3 Specifications
Frequency:
12 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)