Diodes Incorporated AP7380-33W5-7
Part No.:
AP7380-33W5-7
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAP7380-33W5-7.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT25
Comments
AP7380-33W5-7 Specifications
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
24V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.5V @ 150mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
3 µA
Current - Supply (Max):
3 µA
PSRR:
Control Features:
Enable
Protection Features:
Current Limit, Thermal Shutdown
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)