Pulse Electronics APAL00060645150T80
Part No.:
APAL00060645150T80
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPAL00060645150T80.pdf
Comments
APAL00060645150T80 Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
60mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)