Pulse Electronics APAL00080845100M80
Part No.:
APAL00080845100M80
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPAL00080845100M80.pdf
Comments
APAL00080845100M80 Specifications
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
3A
DC Resistance (DCR):
33mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.374" L x 0.295" W (9.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)