Pulse Electronics APAL00080845101M70
Part No.:
APAL00080845101M70
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPAL00080845101M70.pdf
Comments
APAL00080845101M70 Specifications
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
810mA
DC Resistance (DCR):
260mOhm
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.374" L x 0.295" W (9.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)