Pulse Electronics APAL000808451R5T80
Part No.:
APAL000808451R5T80
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPAL000808451R5T80.pdf
Comments
APAL000808451R5T80 Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
8.6 A
Current - Saturation (Isat):
6.3A
DC Resistance (DCR):
10mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.374" L x 0.295" W (9.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)