Pulse Electronics APAL00080845270T80
Part No.:
APAL00080845270T80
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPAL00080845270T80.pdf
Comments
APAL00080845270T80 Specifications
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.65A
DC Resistance (DCR):
83mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.374" L x 0.295" W (9.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)