Pulse Electronics APAL000808453R3T70
Part No.:
APAL000808453R3T70
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPAL000808453R3T70.pdf
Comments
APAL000808453R3T70 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
4.7A
DC Resistance (DCR):
16mOhm
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.374" L x 0.295" W (9.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)