Pulse Electronics APAL000808454R7T80
Part No.:
APAL000808454R7T80
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDAPAL000808454R7T80.pdf
Comments
APAL000808454R7T80 Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
4.1A
DC Resistance (DCR):
18mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.374" L x 0.295" W (9.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)